1934
1976
1983
Nyní

1934

CSR Edmonds – australská společnost, světová jednička ve vývoji a výrobě ventilačních turbín. Společnost s bohatou historií, známá nejen v České republice, ale i ve více jak 70 státech ve světě. Letopočet jejího založení se datuje od roku 1934 , kdy si dal mladý inženýr Neville Edmonds patentovat ventilační turbínu cibulového tvaru. Tuto turbínu začal vyrábět v malé továrně v Sydney´s Crows West, která se začala úspěšně prodávat po celém světě.

1976

Po čtyřiceti letech Neville Edmonds svoji společnost v roce 1976 odprodal australské investiční společnosti McDonald.

1983

Společnost byla v roce 1983 reorganizována a od roku 1985 začíná s výrobou průmyslových ventilačních turbín HURRICANE. Jako jediný výrobce provádí vývoj v oblasti turbín, důkazem je celosvětově patentovaná novinka v sortimentu průmyslových profesionálních turbín – hybridní turbína Eccopower, vyvinutá ve spolupráci s předním světovým výrobcem EC motorů – německou firmou EBMpapst. Tyto patentované, vysoce výkonné turbíny mají tzv. garantované minimální sání a minimální spotřebu energie. Tímto se společnost CSR Edmonds zařadila k vyspělým světovým společnostem vyrábějícím špičková nízkoenergetická zařízení, která ke svému chodu využívají obnovitelný zdroj energie – vítr v kombinací s vyspělou technologií EC motoru.

Nyní

Dnes je divize ventilačních turbín EDMONDS součástí koncernu CSR, největšího výrobce stavebních technologií v oblasti jihovýchodní Asie, Austrálie a Nového Zélandu.V České republice se část produkce asembluje z dovezených komponentů, včetně hybridních turbín. Společnost Mobiland Trade s.r.o. prodává výrobky nejen na českém trhu, ale exportuje i na další trhy v Evropské unii – na Slovensko, do Polska, Lotyšska, Rakouska a Německa.