> Průmyslové turbíny

OBR.1 Edmonds Hurricane

celkový pohled

OBR.3 HURRICANE - DETAIL LOŽISKA

celkový pohled

OBR 2 HURRICANE V OLOMOUCI 1

Olomouc

OBR. 4 - hala

osazení na střeše haly

Redukce Turboventura 150 - 153 x 110

doplňky

Základní charakteristika ventilační turbíny HURRICANE

Turbína Hurricane je konstruována jako radiální oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami. Důvody byly dva:

1. stabilita turbíny

je všeobecně známo, že konstrukce turbíny cibulového tvaru není vhodná pro průměry hrdla většího než 400mm, protože jsou náchylné k deformaci bočním větrem. Proto se vyrábí většinou pouze do průměru hrdla 350mm, pro spoustu výrobců je to nejvyšší maximální vyráběný průměr. Tvar ovlivňuje také velikost podtlaku ‚ účinně do cca. 4m.

2. odolnost

je dána vlastní konstrukcí turbíny a systémem ložisek. Výrobce vyrábí turbíny od průměru hrdla 100 až do průměru 900mm.

3. sací výkon

Až trojnásobně větší než cibulový tvar (atestováno v ČR) , kromě větru má velký vliv na výkon hlavice komínový efekt (až 40 procent sacího výkonu) a rozdíl teploty mezi podlahou a hrdlem turbíny. Proto jsou turbíny vhodné pro průmyslové haly a sklady s výškou nad 5 metrů. Čím je výška větraného objektu vyšší, tím více komínový efekt urychluje pohyb vzdušniny. Turbíny mají exponenciální sání, platí, že při průměru hrdla 900 mm, se turbína chová výkonově jako čtyři hlavice o průměru hrdla 400mm.

4. dotáčivost

Turbíny mají několikanásobně větší plochu lopatek než cibulové turbíny a proto při nízkém a promněnlivém větru mají větší dotáčivost.

 

Turbína Hurricane je atestována v několika nezávislých zkušebních ústavech po celém světě. Je vyrobena ze speciálního tzv. „námořního hliníku“, aby odolala náročným klimatickým podmínkám. Přesný chod a stabilitu zařízení zajišťují patentovaná ložiska Tandaco. Je atestována na rychlost větru 240 km/h s odolnosti proti dešti (zatékání). Neméně důležitá funce je funkce bezpečnostní – v případě požáru turbína napomáhá k odtahu kouře z objektu.

Po prvotní investici jsou udržovací náklady na chod turbíny nulové.Používají se k ventilaci v objektech, kde je vyžadován negarantovaný sací výkon .

Společnost EDMONDS vyrábí turbíny HURRICANE také v titanovém provedení pro zvláště obtížné podmínky (excelentní chemická odolnost) a turbíny s hybridním pohonem ECOPOWER.

Pro řízenou negarantovanou ventilaci se hrdlo turbíny doplňuje o manuální nebo elektrické klapky, kterými se reguluje chod turbíny a objem nasátého vzduchu.

Použití:

snižování teplotní zátěže a negarantované větrání velkých objektů – průmyslových, sportovních, skladovacích, zemědělských, svařoven, větracích šachet…

Technický list

Výkonová tabulka