Princip činnosti ventilační turbíny a její konstrukce

Rezidenční ventilační turbína EDMONDS Windmaster 300, kterou vynalezl Neville Edmonds v roce 1934, doznala za osmdesát roků řady změn. Skládá z hlavice s odpruženým rámem, nosného systému s ložisky, stavitelného hrdla a základny. Hlavice ventilační turbíny má speciálně aerodynamicky tvarované lopatky se žlábky pro odvod vody, je hnací silou ventilační turbíny a svojí rotací zajišťuje trvalý podtlak v hrdle ventilační turbíny. Spodní část lamel je nýtována na plastovém rámu z pružného materiálu ABS, který zabraňuje deformaci ventilační turbíny bočním větrem.

Tento princip odpružení ventilační turbíny využívá pouze společnost Edmonds

Ostatní výrobci ventilačních turbín mají nosný systém z hliníku, který po bočních nárazech větru trvale zmnění tvar a ventilační turbína má díky tomu nepravidelný chod. Nosný systém s unikátní konstrukcí a přesnými zapouzdřenými ložisky je maximálně odlehčen, což má za následek trvalý a tichý chod ventilační turbíny i při slabém větru a maximální dotáčivost. Ložiska, která jsou použita, nevyžadují údržbu a jsou snadno vyměnitelná. Konkurenční společnosti nepoužívají přesná ložiska – používají náhražky v podobě kuliček v plastovém pouzdře, nebo pouzdro v pouzdře bez ložisek. V důsledku toho dochází po deformaci bočním větrem k vyosení systému a následnému nepříjemnému pískání. Rotační hlavice ventilační turbíny je uchycena na stavitelném kloubovém hrdle, které lze nastavit od 0 do 45 stupňů dle sklonu střechy. Stavitelné hrdlo je uchyceno v čtveraté základně (žádné ustřižené rohy !), která je napevno nainstalována na střešních latích (u šikmých střech), nebo jiných typech výústků (ploché střechy).
Jako výchozí materiál je použit vysoceodolný námořní hliník, který se povrchově upravuje, aby bylo možno dosáhnout barevného sladění s jednotlivými typy krytiny. Díky naší technologii povrchové úpravy jsme schopni dodat jakýkoliv odstín RAL.

Ventilační turbínu roztáčí primárně ekologický přírodní zdroj energie – vítr, komínový efekt a rozdíl teplot mezi podlahou a hrdlem turbíny.

V kombinaci s vhodnou regulací – ventilační klapky a správným způsobem montáže, docílíte zcela ZDARMA vynikajících výsledků při odvětrávání a snižování tepelné zátěže rezidenčních prostor na dlouhá léta a tudíž jedinou investicí je nákup a instalace turbíny.

Životnost ventilačních turbín je prakticky neomezená

Ventilační turbíny Edmonds mají snadno vyměnitelná bezúdržbová ložiska a jejich výměna zabere několik minut.
Společnost EDMONDS, jako jediná ve světě, vyrábí nové typy ventilačních turbín s moderním designem pro rodinné domy a různá využití – kanalizační ventilační turbínu Severvent 150, ventilační turbínu Turboventura 150 pro větrání malých prostor (WC, koupelen, šaten, sklepů) a ventilační turbíny Supavent 250 a Turbobeam 250 pro větrání půdních a obytných prostor. Hlavice jsou robusní a přitom lehké konstrukce, vyrobeny z vysoce odolného UV stabilizovaného barevného i čirého plastu, mají moderní radiální konstrukci oběžného kola a nerezová ložiska. Lze je úspěšně využívat i v extrémních podmínkách – větrání trvale vlhkých prostor. Dodávají se v barevné škále – osmi barevných odstínech. Samozřejností je čtveratá základna a stavitelné hrdlo 0 – 45 stupňů.

Samozřejostí je široká škála doplňků – ventilační potrubí, regulační prvky a sety.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.